• Blog

    Witamy na naszym firmowym blogu technologicznym. Piszemy o technologiach, programowaniu i branży IT.

server.jpg
subject

Eliminowanie ataków typu brute force za pomocą fail2ban

Administracja

Jeśli nasz serwer jest wyeksponowany na świat zewnętrzny, bardzo prawdopodobne że jest on nieustająco atakowany przez boty próbujące wykryć hasła i loginy do popularnych usług jak SSH, POP3, IMAP, SMTP, FTP itd.

java-code.jpg
subject

Bezpieczne mieszanie haseł za pomocą bcrypt

Programowanie

Mieszanie haseł za pomocą klasycznych algorytmów jak MD5, SHA1 czy SHA256 nie jest aktualnie zalecane, a przede wszystkim bezpieczne.

play-framework.jpg
subject

Wykorzystanie dynamicznych zasobów w Play Framework

Programowanie

W jednym z najlepszych frameworków MVC dla Javy - Play Framework, tzw. assets czyli zasoby publiczne (arkusze styli, skrypty JavaScript, obrazy itd.) składowane są w folderze public.

play-apache.jpg
subject

Aplikacja Play Framework na serwerze frontowym Apache - konfiguracja

Administracja

Aplikacje bazujące na frameworku Play mają wiele opcji dostarczania oraz uruchamiania na serwerach produkcyjnych. W przypadku gdy aplikacja ma wydzielony serwer autonomiczny wystarczy...

connectivity.jpg
subject

Realizacja komunikacji dwustronnej na przykładzie zastosowania WebSocket + Play Framework

Programowanie

WebSocket to technologia będąca częścią specyfikacji HTML5, która mocno uproszczając w założeniu ma rozwiązać problemy stosowania nagminnie technologii AJAX wszędzie tam, gdzie się do tego po prostu nie nadaje.

fb-developers.jpg
subject

Generowanie Facebook Access Token dla aplikacji

Programowanie

Po aktualizacji interfejsu Graph API Facebooka do wersji 2.0, dość kłopotliwym tematem stało się zdobywanie tzw. tokenu dostępowego. Przedstawiamy jedno z skutecznych rozwiązań.